Kadın Peruk Modelleri

Kadın Peruk Modelleri

Kadın Peruk Modelleri

Kadın Peruk Modelleri

Peruk, pek çok saç rengini ve modelini kullanabilmenin en pratik yolu. Önemli olan doğru seçimle doğru peruğu uygulamak. Bu sayede tamamen doğal bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Sınırsız sayıda dadın peruk modeli bulunuyor. Bu yazımızda kadın peruk modellerini sizler için derledik. Kullanım amacınıza, kafa yapınıza ve ten renginize en uygun peruğu nasıl seçeceğinizi bu yazımızda öğreneceksiniz.

Gerçek saç ve sentetik saç perukları kadınlar tarzlarına ve kullanım amaçlarına uygun şekilde kullanıyor. Özellikle son yıllarda şehir yaşantısının yoğunluğu ve hızı bizi sürekli daha pratik çözümler bulmaya yönlendiriyor. Peruk kullanmak ise gerçekten çok pratik bir çözüm. Çok kısa sürede istediğiniz model ve renkte saçlara kavuşabiliyorsunuz.

Gerçek Saç Peruklar

Kadın peruk modelleri öncelikle gerçek saç ve sentetik saç olarak ikiye ayrılıyor. Peruğunuzu uzun süreli kullanmayı amaçlıyorsanız mutlaka gerçek saç peruk tercih etmelisiniz. Gerçek saç peruklar insan saçından yapılmaktadır. Tıpkı kendi saçınız gibi bir dokuya sahiptir. Kendi saçlarınız gibi aşağılara doğru hafif seyrek olur ve uçlarında da hafif kırıklar yer alır. Gerçek saç peruğunuza istediğiniz işlemleri yaptırabiliyorsunuz. Boya, röfle, fön, maşa gibi işlemleri yaptırmanızda hiçbir sakınca yoktur. Bu işlemleri belli sayıda yaptırmalısınız. Kendi saçınıza vereceğiniz zarar gibi gerçek saç peruğunuza da çok fazla işlem yaptırmak zararlıdır. Piyasada gerçek saç perukların fiyatı diğer peruklara göre daha yüksektir. Güvendiğiniz kişilerden ve işletmelerden peruğunuzu satın almanız daha sağlıklıdır.

Sentetik Saç Peruklar

Sentetik peruklar da kadın peruk modelleri arasında oldukça fazla tercih edilmektedir. Gerçek saç peruklara nazaran fiyatı daha uygundur. Sentetik peruklar ışıl ışıl parlar, uç kısımları da dümdüzdür. Gerçek saçtaki gibi seyrekleşme ve kırıklar sentetik saçta olmaz. Sentetik saç peruklar kadınlar tarafından çok fazla tercih ediliyor ancak gerçek saç gibi üzerinde herhangi bir işlem yapmanız mümkün değildir. Sentetik malzeme ısıya dayanıklı değildir. Bu nedenle fön, boya, maşa, röfle gibi işlemleri yaptıramazsınız.

Kadınlar arasında en çok tercih edilen peruk modellerinden biri de tül peruk. Pek çok ünlü kadının da tercihi oluyor. Yapısı itibariyle doğal saçtan hiçbir farkı olmaması, istediğiniz yöne saçınızı ayırabiliyor olmanız en büyük avantajı.

Kadın peruk modellerinin bir de alternatifleri bulunuyor. Peruk kullanmayı arzu etmiyorsanız protez saç, micro kaynak, boncuk kaynak, çıt çıt gibi alternatifleri de tercih edebilirsiniz. Saçlarınız kısmi ya da tamamen dökülmüşse protez saç sizin için doğru tercih olabilir. Daha pratik bir çözüm isterseniz de boncuk ve micro kaynağı deneyebilirsiniz.

Seçeneğiniz ne olursa olsun, peruklarınıza mutlaka çok bakmalısınız. Bu sayede hem kullandığınız perukların ömrünü artırırsınız hem de daha sağlıklı görünmelerini sağlarsınız. Kullanım sıklığınıza göre uygun şekilde yıkamalı ve kurutmalısınız. Peruklarınızı doğru şekilde muhafaza etmelisiniz.

Write a comment

Your email address will not be published. All fields are required