Takma Saç

Sağlıklı ve gür bir saç, kişinin kendini iyi hissetmesini ve günlük yaşantısında kendine olan güveninin artmasını sağlar. Seyrek, cansız ve sağlıksız saçlar ise bu özgüveni ne yazık ki alıp götürür. Günümüzde saçlarımızı canlandırmak ve daha dolgun görünmesini sağlamak için birçok yöntem bulunuyor. Bunlardan biri de elbette ki, takma saç.

Takma saç hem kadınlar hem de erkekler tarafından uzun yıllardır kullanılıyor. Saç sorunumuzun olduğu bölgeleri güçlendirmek ve dolgunlaştırmak için bazı malzemeler kullanıyoruz. Bu yazımızda sizlere takma saç çeşitlerini ve nasıl kullanıldıklarını anlatacağız. Günümüzde her sorunun bir de çözümü var. O nedenle saçlarınızla ilgili yaşadığınız sorunlar sizi üzmesin, biz sorunlara değil çözümlere odaklanalım.

Takma Saç Çeşitleri

Boncuk Kaynak Yöntemi ile Takma Saç
Boncuk kaynak, saç uzatma ve dolgunlaştırma yöntemlerinin en pratiği ve en kolayıdır. Boncuk kaynaklar saçtan kolaylıkla çıkarılabilir. Bu nedenle de kadınların en çok tercih ettiği yöntem diyebiliriz.
Boncuk kaynak saçın durumuna göre 150-200 adet kullanılarak yapılıyor. Çok gür saçlarda ise sayısı 250 adete kadar çıkabiliyor. Boncuk kaynak saç 60- 65 cm uzunlukta ise 0,70 gram olması uygun görülüyor. Uzunluk arttıkça gramaj da artıyor. Takma saçın miktarından çok asıl önemli olan şey saçınızın dokusuna uygun olması. Gerçek saçtan yapılan boncuk kaynaklar her türlü boya, röfle, balyaj, fön, maşa vb işlemi de kaldıracaktır. Bu nedenle boncuk kaynaklarınızı seçerken iyi karar vermeniz gerekiyor. Yaklaşık 150 adet boncuk kaynak saç ortalama 1,5 saatlik bir sürede saçınıza takılıyor.

Keratin Kaynak Yöntemi 

Günümüzde en çok tercih edilen saç uzatma ve yoğunlaştırma yöntemi keratin kaynaktır. Saçları uzatmak, yoğunlaştırmak, boya, röfle, balyaj gibi işlemleri yaptırmak amacıyla tercih edilmektedir. Boncuk kaynak gibi aparat kullanılmadan saça tutturulmaktadır. Bu nedenle çok daha konforlu bir kullanım sağlıyor. Keratinli kaynak saç uçları, özel bir makine yardımıyla ısıtılıp eritilerek kişinin tutamlara ayrılmış saçlarının dip kısmına yapıştırılarak birleştiriliyor. Saç tutamları çok ince alındığı için saçlarınızda kaynak olduğu fark edilmiyor. Doğal görüntüsü nedeniyle de kadınlar tarafından tercih sebebi oluyor.

Çıt Çıt Kaynak Yöntemi ile Takma Saç

Çıt çıt saç, takma saç yöntemleri içerisinde en kullanışlı ve uzun ömürlü olanıdır. Bu nedenle de Türkiye’de uzun yıllardır kadınların tercihi olmuştur. Çıt çıt saçlar kendi saçınıza hiçbir zarar vermeden rahatlıkla kullanmanızı sağlar. Dilediğiniz renkte ve uzunlukta ister düz ister dalgalı çıt çıt saç bulabilirsiniz. Gerçek saç ya da sentetik saç olarak da tercih edebilirsiniz. 5 dakika gibi kısa bir sürede istediğiniz sayıda çıt çıt kullanarak arzuladığınız saç uzunluğuna ve dolgunluğuna kavuşabilirsiniz.
En Eski Takma Saç, Peruk
Peruk ise hem erkeklerin hem de kadınların tercihi olan bir takma saçtır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yapaylıktan uzak doğal görünüme sahip peruklara sahip olabiliyorsunuz.

Write a comment

Your email address will not be published. All fields are required