Sentetik Saç

Sentetik Saç

"<yoastmark

Sentetik saç, uzun yıllardır en çok tercih edilen ve sentetik malzemelerden hazırlanan saçtır. Doğal saça çok benzeyen ve saçların daha hacimli görünmesini sağlayan sentetik saç, uzunca bir dönem tercih sebebi olmaya da devam edecek. Gelişen teknolojiyle beraber bu saçların doğal saça benzerliği bizleri gerçekten şaşırtıyor.

Sentetik saç, sentetik malzemenin saç teli gibi hazırlanması ile elde ediliyor. Her boyda ve her renkte sınırsız seçeneği bulunuyor. Doğal saça benzerliği ile kadınlar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Gerçek saça nazaran fiyatının da daha uygun olması kullanıcıları sentetiğe yönlendiriyor.

Sentetik saç, doğal saçtan çok fazla ayırt edilmiyor. Uzman kişiler tarafından teknik olarak iyi bir biçimde saça tutturulması ile son derece doğal bir görünüm elde edilebiliyor. Sentetiklerin çeşit ve model açısından da çok fazla alternatifi bulunuyor. İster topuz ister kalın dalgalı veya ince dalgalı isterseniz de örgü modelleri piyasada mevcut. Saçınızın modelinden ya da renginden sıkıldığınız her an rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Üstelik kendi saçlarınıza da herhangi bir zararı yok.

Sentetik malzemeden yapılan sentetik saçlar, fön ve maşa gibi işlemlere dayanıksızdır. Bu nedenle ısı ile şekil verilmesi mümkün değildir. Sentetik bir saçın üretim aşamasında şekli verilerek üretilmektedir. Siz kullanırken tekrardan şekil vermeye ihtiyaç duymazsınız. Düz saç olarak kullanmaya başladıysanız her zaman düz saçlarınız olacak, dalgalı ise dalgalı saçlarınız. En pratik ve can alıcı tarafı da bu özelliği.

Aynı zamanda boya, röfle gibi işlemler de uygulanmaz. Sınırsız sayıda renk tonunda sentetik bir saç bulunuyor. Dilediğiniz renklerde dilediğiniz modelde kullanmanıza olanak sağlıyor.

Sentetik Saç Nasıl Kullanılır?

Bu saç türü piyasada farklı renk ve modellerde bulunuyor. Eğer kaynak şeklinde kullanacaksanız bunu uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Peruk ya da çıt çıt olarak kullanacaksanız kendiniz de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Hatta en pratik yöntem de peruk olarak kullanmaktır. Ayrıca Afrika örgüsü, topuz, uzun örgü gibi modelleri de piyasada bulunuyor. Çok kısa sürede istediğiniz modelde ve dolgunlukta saçlara kavuşabilirsiniz.

Sentetiklerin Bakımı

Bu saçlar yapıları gereği çok sıcak suya dayanıklı değillerdir. Sıcak su ile temas ettiğinde yapısı bozulabilir. Bu nedenle yıkayacağınız zaman mutlaka ılık su ya da soğuk suda yıkamalısınız. Kendi saçınızı yıkadığınız herhangi bir şampuanla yıkamanızda sakınca yoktur.

Peruk, postiş, çıtçıt ve diğer saç sentetiklerde aksesuarlarınızı kullanım durumunuza göre yıkayabilirsiniz. Ancak dış etkenler (toz, sigara dumanı, saç spreyi, parfüm vb) saçlarınızı etkileyeceği için haftada iki kez yıkamanız uygun olabilir. Size ve kullanım sıklığınıza bağlı tabi. Çok sık kullanmıyorsanız da haftada iki kez yıkamak gereksiz olabilir.

Bu saçınızı yıkarken dikkatli olmalısınız. Saçların dolaşmasına sebep olacak sert hareketlerde bulunmayın. Yavaş ve nazik hareketler ile yıkayın. Bir havlu ile fazla suyu aldıktan sonra kendi halinde kurumaya bırakın. Asla fön makinesi ile kurutmaya çalışmayın, ısı saçınıza zarar verir.

 

Write a comment

Your email address will not be published. All fields are required